Blog | Poradnik

W „Blogu|Poradniku” chcemy przybliżyć Państwu nasz preparaty oraz informację ze świata chemii przemysłowej.

Usuwanie zwulkanizowanej folii ochronnej

Usuwanie starej / zwulkanizowanej folii ochronnej

Jak usunąć starą folię z blachy / parapetu / okna / mebli / płyty warstwowej nie niszcząc ich powierzchni. Popularne środki takie jak nitro, aceton, mogą zniszczyć czyszczoną powierzchnię.

Usuwanie korozji

Jak usnąć korozję?

Jak szybko i skutecznie usunąć korozję? Jak usunąć rdzę z małych elementów oraz trudno dostępnych miejsc, gdzie nie dochodzi szlifierka.

Bezdotykowe / chemiczne usuwanie korozji. Przy pomocy preparatów RapidBright, jesteś w stanie usunąć korozję na poziomie mycia. Bez dotykania szlifierki, oddawania stali do śrutowania etc. 


Usuwanie kleju z płyty warstwowej Usuwanie kleju z elewacji

Usuwanie klejów po foliach / naklejkach/ taśmach

Jak usunąć klej po naklejkach / folii ochronnej / taśmie / folii reklamowej / folii ozdobnej

Usuwanie klejów z różnych powierzchni może wiązać się z wieloma problemami. Jeżeli mamy pozostałości klejów na oknach / meblach / blachach, ogólnie rzec biorąc delikatnych powierzchniach, jest ryzyko zniszczenia powierzchni przez wiele preparatów dostępnych na rynku.


Usuwanie kleju z auta

Bezdotykowe usuwanie klejów z dużych powierzchni

Usuwanie klejów z większych powierzchni niż wielkość naklejki jest często problematyczne ze względu na długość czasu ile spędza się podczas czyszczeniu kleju. Osoba, która chociaż raz to robiła wie jak bardzo uciążliwa jest ta czynność.

Preparat antykorozyjny AntyCor

Antykorozja – Technologia antykorozyjna AntyCor

Technologia antykorozja AntyCor jest używana w miejscach bardzo korozyjnych. Tam gdzie inne zabezpieczenia antykorozyjne nie dają rady. AntyCor ma lepsze właściwości od ocynku czy farb okrętowych. Elementy zabezpieczone naszą technologią antykorozyjną pozostają nietknięte przez ponad 20 lat.

Chemia przemysłowa

Chemia przemysłowa: Klucz do Postępu i Innowacji w Dzisiejszym Świecie

Chemia przemysłowa jest jedną z najważniejszych gałęzi nauki, której znaczenie wykracza poza laboratoria i uczelnie. Stanowi fundament współczesnego przemysłu, wytwarzania produktów i technologii, które kształtują nasze życie i przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa. W tym artykule przyjrzymy się, jak chemia przemysłowa pełni kluczową rolę w różnych dziedzinach i jak można najlepiej wykorzystać jej potencjał.

Jak usunąć silikon?

Silikony – Co to jest?

Silikony, znane również jako polimery organiczne, to związki chemiczne o unikalnych właściwościach, które odgrywają kluczową rolę w różnych dziedzinach. Od kosmetyków po elektronikę, od medycyny po przemysł, silikony znalazły szerokie zastosowanie i stały się integralną częścią współczesnej ery. W tym artykule przyjrzymy się, czym są silikony, ich właściwościom i różnorodnym zastosowaniom.

Silikony

Silikony – jak usunąć?

Silikony występują w różnych formach. W zależności od tego w jakiej są formie, są stosowane różne preparaty do ich usunięcia. Poniżej opiszemy kilka z nich oraz to, jakim preparatem najlepiej je usunąć.

Odtłuszczacz wodny

Odtłuszczacze wodne – ekologiczne rozwiązanie dla czystego środowiska

W obliczu coraz większego zainteresowania ochroną środowiska naturalnego, wiele branż poszukuje ekologicznych rozwiązań. W tym kontekście, preparaty chemiczne, zwłaszcza odtłuszczacze wodne, zdobywają coraz większą popularność jako przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które łączy efektywność z minimalizacją negatywnego wpływu na nasze ekosystemy.

benzyna ekstrakcyjna

Benzyna ekstrakcyjna – dlaczego jest niebezpieczna dla ludzi i środowiska

Benzyna ekstrakcyjna, jest chemicznym rozpuszczalnikiem o szerokim spektrum zastosowań. Od dawna wykorzystywana w laboratoriach, przemyśle i w gospodarstwach domowych. Mimo swojej użyteczności, benzyna ekstrakcyjna jest substancją wysoce toksyczną i potencjalnie niebezpieczną dla zdrowia ludzkiego. W tym artykule omówimy wpływ benzyny ekstrakcyjnej na zdrowie człowieka, zwracając uwagę na zagrożenia i skutki długotrwałego narażenia

Skontaktuj się z nami w celu pomocy dobrania odpowiedniego preparatu dla Ciebie!

Otwórz czat.
1
Napisz do nas!
Scan the code
Cześć 👋
W czym mogę pomóc?